Bezpieczeństwo i stabilność zasilania

Kompensacja Mocy Biernej

Aktywne kompensatory mocy biernej umożliwiają równomierne obciążenie faz (bilansowanie obciążenia) i korektę mocy biernej indukcyjnej i pojemnościowej w każdej fazie niezależnie ze skutecznością zbliżoną do 100% przy zachowaniu wysokiej sprawności energetycznej, również w instalacjach z fotowoltaiką. Filtry aktywne umożliwiają eliminację zakłóceń impulsowych generowanych przez wiele zasilaczy impulsowych, zwłaszcza stosowanych do oświetlenia LED.

Zastosowanie kompensatora pozwala wyeliminować opłaty za moc bierną.

Układy miękkiego startu

W układach zasilania często spotykamy się z problemem prądów udarowych generowanych przy włączaniu zasilania. Dotyczy to nie tylko zasilania silników, gdzie obecnie problem ten jest często wyeliminowany przez zastosowanie inteligentnych urządzeń sterujących, ale wszelkiego rodzaju zasilaczy impulsowych, zwłaszcza od oświetlenia LED. Prądy udarowe powstające przy ładowaniu kondensatorów wejściowych mogą osiągać wartości setek amperów i powodować uszkodzenia sieci, w tym wypalanie styków aparatury łączeniowej czy niebezpieczne przepięcia oraz zakłócać działanie innych urządzeń podłączonych do zasilania. Układy Soft Start pozwalają na eliminację tego problemu.

Zasilanie Awaryjne

Oferujemy układy Samoczynnego Załączenia Rezerwy oparte o przełączniki silnikowe, które eliminują niebezpieczeństwo wstecznego podania zasilania. Układy SZR mogą współpracować z agregatami prądotwórczymi z układami automatycznego startu. Urządzenia SZR nie wymagają podtrzymania zasilania.

W ofercie instalacyjnej mamy UPSy dużej mocy i układy zasilania oparte o banki energii.

Oferujemy też układy sterujące dostosowane do pracy w układach hybrydowych (zasilanie podstawowe + bank energii + agregat lub fotowoltaika.)